USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Ushuaia Hospedaje Ushuaia Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Ushuaia Hospedaje Ushuaia Polski Ushuaia Hospedaje Ushuaia Ushuaia hospedaje Ushuaia Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Ushuaia Hospedaje

Förhandsbokning
2026-09-26
2026-09-27

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Apartment photo stub
5

Ushuaia Hospedaje


Gästerna på Ushuaia Hospedaje Hotell kan besöka Sjöfartsmuseet, som ligger mindre än 1 km bort. Det finns också en parkering.

Det tar dig 10 minuter med bil till Ushuaia - Malvinas Argentinas internationella flygplats. Gästerna hittar Kommunala sportcentrumet cirka 20 minuter till fots från det här hotellet. Hotellet ligger en kort bit från Fuego nationalpark. Museo Histórico ex Casa del Gobernador kan också hittas nära Hospedaje Hotell i Ushuaia. Busstationen Bus-Sur är belägen endast 1 km från det här boendet.

Restaurangen Hosteria Restaurant America erbjuder sydamerikanska rätter och ganska nära hotellet.

  • Lokala sevärdheter
  • Plaza Islas Malvinas
    550 m
  • Merced-kyrkan
    750 m
  • Mirador Del Valle Carbajal
    650 m
  • Casa Beban
    700 m
  • Martial Glacier
    4,3 km
  • Locomovil
    650 m
  • Letrero Ushuaia
    700 m
  • Casino
    650 m
  • General Belgranos minnesmärke
    600 m
  • Isla de los Pajaros
    500 m
  • Flygplatser
  • Ushuaia - Malvinas Argentinas internationella flygplats
    6 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Wi-Fi

Mat och drycker

  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksgeråd

På rummet

  • Matbord
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 18:00
Utcheckning: från 08:00 till 11:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Ushuaia Hospedaje Hotell?

    Det tar 15 minuter till fots att komma från Ushuaia Hospedaje Hotell till centrum.
  • ✈

    Var ligger den närmaste flygplatsen till Ushuaia Hospedaje Hotell?

    Mellan Ushuaia - Malvinas Argentinas internationella flygplats och Ushuaia Hospedaje Hotell är det 5 km.
  • 🚗

    Kan jag parkera min bil i närheten av Ushuaia Hospedaje Hotell?

    Ushuaia Hospedaje Hotell erbjuder gästerna parkering.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på Ushuaia Hospedaje Hotell?

    Gästerna på Ushuaia Hospedaje Hotell måste checka ut till 11:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på hotellet?

    Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 55$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på gästhuset?

    Gästhuset erbjuder Tvåbäddsrum och Dubbelrum att välja mellan.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-09-26
2026-09-27

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Ushuaia Hospedaje, Argentina

1593 Padre Federico Torre, Ushuaia, Argentina

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © ushuaiahotelspage.com

All rights reserved